Wykłady

Inspirujące wykłady

Aby móc przekazywać swoją wiedzę, a tym samym skutecznie pomagać innym w rozwoju osobistym oraz zawodowym, staram się tworzyć możliwie jak najwięcej źródeł inspiracji. Jednym z nich są moje wykłady, które pozwolą Ci zmienić postrzeganie zwykłych, na pozór błahych czynności, czy codziennych procesów i zmienić je w narzędzie do samodzielnego rozwoju.

W moich wykładach znajdziesz między innymi rozważania na temat asertywności, skutecznego planowania i motywacji. Dowiesz się jak wychodzić z inicjatywą, radzić sobie ze stresem i uczyć się tak, aby zapamiętywać jak najwięcej.

Już dziś wybierz swoją ścieżkę rozwoju i wejdź na nią z pomocą inspirujących wykładów!

Rozwiń swoje skrzydła - Inaczej o rozwoju osobistym

YouTube video

 

Wykład zachęca do tego aby zastanowić się nad rozwojem osobistym oraz korzyściami jakie wynikają z pracy nad rozwijaniem kompetencji miękkich.

Zobacz bio autora.

Inaczej o zaufaniu

YouTube video

 

Zaufanie to wynik pracy nad sobą i rezultat pielęgnowania wielu przymiotów naszej osobowości – w tym najważniejszej, jaką jest uczciwość.
W przystępny i wnikliwy sposób wyjaśniam, jak dzięki zaufaniu możemy uczynić nasze życie lepszym, budując dobre relacje z innymi, ale i tworząc szczególną relację z samym sobą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o:
zaufaniu do siebie,
zaufaniu w relacjach z ludźmi,
zaufaniu w związku

To zapraszam do wysłuchania tego wykładu.

Zobacz bio autora.

Inaczej o uczeniu się

YouTube video

 

Ludzie którzy zechcą poświęcić swój czas, aby nauczyć się skutecznie zdobywać, przesiewać, analizować, przetwarzać i wykorzystywać informacje i włożą w ten proces dużo własnego wysiłki, mają szansę na pełne i satysfakcjonujące życie.

Uczenie się jest wpisane w życie człowieka. Jesteśmy z natury ciekawi otaczającego nas świata, zadajemy trudne pytania i szukamy na nie odpowiedzi. Dlatego uczenie się powinno być nie tylko przyjemności, ale też powinno prowadzić nas do rozwoju i mądrości.

Aby tak się stało warto poznać sprawdzone i skuteczne metody uczenia się. Zachęcam do wysłuchania wykładu który odpowiada na następujące pytanie: jak się uczyć skutecznie by zapamiętać materiał który chcemy przyswoić?

Zobacz bio autora.

Inaczej o byciu asertywnym

YouTube video

 

Asertywność to postawa obrony swoich praw w
relacjach z otoczeniem, charakteryzująca się posiadaniem i wyrażaniem własnego zdania oraz bezpośrednim wyrażaniem emocji w granicach nienaruszających praw innych osób.
Wykład omawia pięć praw regulujących zachowania asertywne.

Pomogę Ci rozpoznawać wewnętrzne blokady hamujące Twoją asertywność. Zapoznasz się również z czynnikami, które wspomagają tą umiejętność. Dowiesz się także, jak: przyjmować oceny, wyrażać krytykę, niezadowolenie i gniew, stopniować swoje reakcje, odmawiać czy negocjować. Serdecznie zapraszam do wysłuchania wykładu.

Zobacz bio autora.

Inaczej o miłości

YouTube video

 

Wydaje się, że o miłości powiedziano i napisano już wszystko, i z żadnej książki, rozmowy, filmu ani wykładu nie dowiesz się niczego nowego. Na pewno?

Czy potrafisz w sposób jasny zdefiniować miłość, powiedzieć bez wahania, czym ona jest – czym jest prawdziwa miłość? Jak o nią dbać? Jak ją okazywać? Jak jej nie utracić? To właśnie miłość pozwala najsilniej doświadczyć wartości życia. To ona nadaje sens naszej egzystencji. Jest dopełnieniem wszystkiego. Miłość domaga się jednak nieustannego rozwoju. Musimy ciągle jej się uczyć.

Serdecznie zachęcam do wysłuchania wykładu pt. Inaczej o miłości.

Zobacz bio autora.

Inaczej o planowaniu

YouTube video

 

Myślenie strategiczne dotyczy nie tylko dziedzin biznesu, polityki i wojskowości, lecz posiada też ogromne znaczenie w życiu osobistym. Umiejętność planowania i przewidywania różnych możliwości działania w zależności od rozwoju sytuacji pozwala na zdobycie kontroli nad własnym życiem.

W tym wykładzie omawiam zasady skutecznego planowania oraz poszczególne etapy tego procesu. Z tego wykładu dowiesz się jak planować w różnych perspektywach czasowych i jak stosować metodę scenariuszową.

Serdecznie zachęcam do wysłuchania wykładu pt. Inaczej o planowaniu.

Zobacz bio autora.

Inaczej o pozytywnym myśleniu

YouTube video

 

Czym naprawdę jest pozytywne myślenie? Zwracam uwagę, że nie chodzi o wyobrażanie sobie wielkiej wygranej na loterii czy marzenie o złowieniu złotej rybki.

Raczej chodzi o takie nastawienie się do rzeczywistości, które realnie pomoże Nam w codziennym życiu i realizacji zaplanowanych celów. Pozytywne nastawienie przynosi korzyści, a narzekanie i czarnowidztwo szkodzi. Myśląc pozytywnie, programujemy do pomocy potężne narzędzie, jakim jest Nasza podświadomość.

Czy tak rozumianego pozytywnego myślenia można się nauczyć? Jak dzięki niemu radzić sobie ze stresem? Jak być optymistą w trudnych sytuacjach?
O tym właśnie jest ten wykład.

Zapraszam do wysłuchania.

Zobacz bio autora.

Metody radzenia sobie ze stresem

YouTube video

 

Stres, czyli stan mobilizacji psychicznej i fizycznej, spowodowany jest najczęściej sytuacjami, które traktujemy jak wyzwanie, a także problemami, z którymi nie potrafimy sobie poradzić, ponieważ dotychczasowe sposoby ich rozwiązywania zawiodły.

Żyjemy w coraz szybszym tempie, podlegamy różnym naciskom i ograniczeniom, rywalizacji, boimy się stracić pracę, zdrowie, obawiamy się kryzysu ekonomicznego.

Długotrwałe poczucie zagrożenia rodzi ogromny stres. Jest on nie tylko przyczyną problemów emocjonalnych, ale ma także zgubny wpływ na nasze zdrowie i życie. Ludzie wystawieni na długotrwałe działanie stresu popadają w uzależnienia, zapadają na ciężkie choroby: schorzenia układu krążenia, układu pokarmowego czy nerwowego.

Większość z nas ma swoje sposoby na odreagowanie stresu – spacer, lekturę, kąpiel, masaż.
Ale niestety nie wszyscy potrafią sami poradzić sobie ze wszystkimi trudnymi sytuacjami.
To zjawisko jest przykre i smutne.

Zapraszam do wysłuchania wykładu.

Zobacz bio autora.

 

Inaczej o wychodzeniu z inicjatywą

YouTube video

 

Konfucjusz powiedział, że nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku. Co jest tym pierwszym krokiem? Inicjatywa. Inicjatywa to decyzja o podjęciu działania, wiara w jego sens i skuteczność. To pierwszy krok do zrobienia czegokolwiek – bez niego nie można zrealizować żadnego planu, osiągnąć żadnego celu ani spełnić żadnego marzenia. Wykazując inicjatywę w jakiejś sprawie, dowodzisz, że Ci na niej zależy. Przejmując inicjatywę, bierzesz sprawy w swoje ręce i sprawiasz, że zaczynają się one toczyć tak, jak Ty byś sobie tego życzył.

Zachęcam do śmiałego wykonywania tego pierwszego kroku, a także przedstawia pięciopunktowy plan codziennej pracy nad sobą, który pomoże Ci stać się człowiekiem z inicjatywą.

Zachęcam do wysłuchania wykładu.

Zobacz bio autora.

Inaczej o motywacji

YouTube video

 

Motywacja to siła, która pcha nas do przodu, wyzwala w nas chęć działania i entuzjazm. Dzięki niej nasze wysiłki są nakierowane na cel i skoncentrowane na drodze prowadzącej do niego.

Czym się różni motywacja wewnętrzna od zewnętrznej? Jakimi sposobami możemy wzbudzać motywację w sobie? Czy może nam w tym pomóc wizualizacja celu albo rozważanie korzyści, jakie wypływają z jego osiągnięcia? Czy warto motywować innych? Jak wykorzystać pozytywnie emocje i potrzeby? Na takie właśnie pytania znajdziesz odpowiedź w tym wykładzie..

Zapraszam do wysłuchania.

Zobacz bio autora.

Inaczej o podejmowaniu decyzji

YouTube video

 

Całe nasze życie składa się z niezliczonej ilości decyzji podejmowanych co chwilę. Są to zwykle decyzje bezrefleksyjne i automatyczne, dokonywane codziennie w błahych sprawach. Jednak często musimy też decydować w sprawach ważnych i doniosłych, wymagających uprzedniego zdobycia wiedzy i gruntownego przemyślenia.

Słuchając tego wykładu dowiesz się, jak wybierać samodzielnie, świadomie i właściwie, w zgodzie ze swoimi pragnieniami i wartościami. Poznasz etapy podejmowania decyzji i metody kształtujące umiejętność ich podejmowania. Nauczysz się, jak radzić sobie z przeszkodami, takimi jak stres, i jak pozytywnie wykorzystać swoje błędy.

Zapraszam do wysłuchania.

Zobacz bio autora.