Wykłady

Inspirujące wykłady

Aby móc przekazywać swoją wiedzę, a tym samym skutecznie pomagać innym w rozwoju osobistym oraz zawodowym, staram się tworzyć możliwie jak najwięcej źródeł inspiracji. Jednym z nich są moje wykłady, które pozwolą Ci zmienić postrzeganie zwykłych, na pozór błahych czynności, czy codziennych procesów i zmienić je w narzędzie do samodzielnego rozwoju.

W moich wykładach znajdziesz między innymi rozważania na temat asertywności, skutecznego planowania i motywacji. Dowiesz się jak wychodzić z inicjatywą, radzić sobie ze stresem i uczyć się tak, aby zapamiętywać jak najwięcej.

Już dziś wybierz swoją ścieżkę rozwoju i wejdź na nią z pomocą inspirujących wykładów!

Wstęp do kursu - Jak rozwinąć konstruktywne umiejętności?

YouTube video

 

Wzmocnij swoje codzienne nawyki i żyj życiem, na które zasługujesz. Kurs ten pomoże nauczyć się, jak zmienić swoje codzienne nawyki, tak abyś mógł tworzyć znaczące doświadczenia, jednocześnie osiągając maksymalny potencjał osobisty. Ten zmieniający życie kurs pokaże Ci, dlaczego warto skupić się na rozwinięciu umiejętności które prowadzą do stanu bycia zadowolonym i spełnionym człowiekiem. Dzięki wnikliwej analizie Andrzeja Moszczyńskiego na temat bycia skutecznym i jednocześnie zadowolonym, otrzymasz pakiet informacji które otworzą Ci oczy na realizowanie swoich marzeń. Nauczysz się strategii osiągania celów związanych z odkrywaniem swoich silnych stron.

Zobacz bio autora.

Inaczej o zaufaniu

YouTube video

 

Zaufanie to wynik pracy nad sobą i rezultat pielęgnowania wielu przymiotów naszej osobowości – w tym najważniejszej, jaką jest uczciwość.
W przystępny i wnikliwy sposób wyjaśniam, jak dzięki zaufaniu możemy uczynić nasze życie lepszym, budując dobre relacje z innymi, ale i tworząc szczególną relację z samym sobą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o:
zaufaniu do siebie,
zaufaniu w relacjach z ludźmi,
zaufaniu w związku

To zapraszam do wysłuchania tego wykładu.

Zobacz bio autora.

Inaczej o uczeniu się

YouTube video

 

Ludzie którzy zechcą poświęcić swój czas, aby nauczyć się skutecznie zdobywać, przesiewać, analizować, przetwarzać i wykorzystywać informacje i włożą w ten proces dużo własnego wysiłki, mają szansę na pełne i satysfakcjonujące życie.

Uczenie się jest wpisane w życie człowieka. Jesteśmy z natury ciekawi otaczającego nas świata, zadajemy trudne pytania i szukamy na nie odpowiedzi. Dlatego uczenie się powinno być nie tylko przyjemności, ale też powinno prowadzić nas do rozwoju i mądrości.

Aby tak się stało warto poznać sprawdzone i skuteczne metody uczenia się. Zachęcam do wysłuchania wykładu który odpowiada na następujące pytanie: jak się uczyć skutecznie by zapamiętać materiał który chcemy przyswoić?

Zobacz bio autora.

Inaczej o byciu asertywnym

YouTube video

 

Asertywność to postawa obrony swoich praw w
relacjach z otoczeniem, charakteryzująca się posiadaniem i wyrażaniem własnego zdania oraz bezpośrednim wyrażaniem emocji w granicach nienaruszających praw innych osób.
Wykład omawia pięć praw regulujących zachowania asertywne.

Pomogę Ci rozpoznawać wewnętrzne blokady hamujące Twoją asertywność. Zapoznasz się również z czynnikami, które wspomagają tą umiejętność. Dowiesz się także, jak: przyjmować oceny, wyrażać krytykę, niezadowolenie i gniew, stopniować swoje reakcje, odmawiać czy negocjować. Serdecznie zapraszam do wysłuchania wykładu.

Zobacz bio autora.

Inaczej o miłości

YouTube video

 

Wydaje się, że o miłości powiedziano i napisano już wszystko, i z żadnej książki, rozmowy, filmu ani wykładu nie dowiesz się niczego nowego. Na pewno?

Czy potrafisz w sposób jasny zdefiniować miłość, powiedzieć bez wahania, czym ona jest – czym jest prawdziwa miłość? Jak o nią dbać? Jak ją okazywać? Jak jej nie utracić? To właśnie miłość pozwala najsilniej doświadczyć wartości życia. To ona nadaje sens naszej egzystencji. Jest dopełnieniem wszystkiego. Miłość domaga się jednak nieustannego rozwoju. Musimy ciągle jej się uczyć.

Serdecznie zachęcam do wysłuchania wykładu pt. Inaczej o miłości.

Zobacz bio autora.

Inaczej o planowaniu

YouTube video

 

Myślenie strategiczne dotyczy nie tylko dziedzin biznesu, polityki i wojskowości, lecz posiada też ogromne znaczenie w życiu osobistym. Umiejętność planowania i przewidywania różnych możliwości działania w zależności od rozwoju sytuacji pozwala na zdobycie kontroli nad własnym życiem.

W tym wykładzie omawiam zasady skutecznego planowania oraz poszczególne etapy tego procesu. Z tego wykładu dowiesz się jak planować w różnych perspektywach czasowych i jak stosować metodę scenariuszową.

Serdecznie zachęcam do wysłuchania wykładu pt. Inaczej o planowaniu.

Zobacz bio autora.

Inaczej o pozytywnym myśleniu

YouTube video

 

Czym naprawdę jest pozytywne myślenie? Zwracam uwagę, że nie chodzi o wyobrażanie sobie wielkiej wygranej na loterii czy marzenie o złowieniu złotej rybki.

Raczej chodzi o takie nastawienie się do rzeczywistości, które realnie pomoże Nam w codziennym życiu i realizacji zaplanowanych celów. Pozytywne nastawienie przynosi korzyści, a narzekanie i czarnowidztwo szkodzi. Myśląc pozytywnie, programujemy do pomocy potężne narzędzie, jakim jest Nasza podświadomość.

Czy tak rozumianego pozytywnego myślenia można się nauczyć? Jak dzięki niemu radzić sobie ze stresem? Jak być optymistą w trudnych sytuacjach?
O tym właśnie jest ten wykład.

Zapraszam do wysłuchania.

Zobacz bio autora.

Metody radzenia sobie ze stresem

YouTube video

 

Stres, czyli stan mobilizacji psychicznej i fizycznej, spowodowany jest najczęściej sytuacjami, które traktujemy jak wyzwanie, a także problemami, z którymi nie potrafimy sobie poradzić, ponieważ dotychczasowe sposoby ich rozwiązywania zawiodły.

Żyjemy w coraz szybszym tempie, podlegamy różnym naciskom i ograniczeniom, rywalizacji, boimy się stracić pracę, zdrowie, obawiamy się kryzysu ekonomicznego.

Długotrwałe poczucie zagrożenia rodzi ogromny stres. Jest on nie tylko przyczyną problemów emocjonalnych, ale ma także zgubny wpływ na nasze zdrowie i życie. Ludzie wystawieni na długotrwałe działanie stresu popadają w uzależnienia, zapadają na ciężkie choroby: schorzenia układu krążenia, układu pokarmowego czy nerwowego.

Większość z nas ma swoje sposoby na odreagowanie stresu – spacer, lekturę, kąpiel, masaż.
Ale niestety nie wszyscy potrafią sami poradzić sobie ze wszystkimi trudnymi sytuacjami.
To zjawisko jest przykre i smutne.

Zapraszam do wysłuchania wykładu.

Zobacz bio autora.

 

Inaczej o wychodzeniu z inicjatywą

YouTube video

 

Konfucjusz powiedział, że nawet podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku. Co jest tym pierwszym krokiem? Inicjatywa. Inicjatywa to decyzja o podjęciu działania, wiara w jego sens i skuteczność. To pierwszy krok do zrobienia czegokolwiek – bez niego nie można zrealizować żadnego planu, osiągnąć żadnego celu ani spełnić żadnego marzenia. Wykazując inicjatywę w jakiejś sprawie, dowodzisz, że Ci na niej zależy. Przejmując inicjatywę, bierzesz sprawy w swoje ręce i sprawiasz, że zaczynają się one toczyć tak, jak Ty byś sobie tego życzył.

Zachęcam do śmiałego wykonywania tego pierwszego kroku, a także przedstawia pięciopunktowy plan codziennej pracy nad sobą, który pomoże Ci stać się człowiekiem z inicjatywą.

Zachęcam do wysłuchania wykładu.

Zobacz bio autora.

Inaczej o motywacji

YouTube video

 

Motywacja to siła, która pcha nas do przodu, wyzwala w nas chęć działania i entuzjazm. Dzięki niej nasze wysiłki są nakierowane na cel i skoncentrowane na drodze prowadzącej do niego.

Czym się różni motywacja wewnętrzna od zewnętrznej? Jakimi sposobami możemy wzbudzać motywację w sobie? Czy może nam w tym pomóc wizualizacja celu albo rozważanie korzyści, jakie wypływają z jego osiągnięcia? Czy warto motywować innych? Jak wykorzystać pozytywnie emocje i potrzeby? Na takie właśnie pytania znajdziesz odpowiedź w tym wykładzie..

Zapraszam do wysłuchania.

Zobacz bio autora.

Inaczej o podejmowaniu decyzji

YouTube video

 

Całe nasze życie składa się z niezliczonej ilości decyzji podejmowanych co chwilę. Są to zwykle decyzje bezrefleksyjne i automatyczne, dokonywane codziennie w błahych sprawach. Jednak często musimy też decydować w sprawach ważnych i doniosłych, wymagających uprzedniego zdobycia wiedzy i gruntownego przemyślenia.

Słuchając tego wykładu dowiesz się, jak wybierać samodzielnie, świadomie i właściwie, w zgodzie ze swoimi pragnieniami i wartościami. Poznasz etapy podejmowania decyzji i metody kształtujące umiejętność ich podejmowania. Nauczysz się, jak radzić sobie z przeszkodami, takimi jak stres, i jak pozytywnie wykorzystać swoje błędy.

Zapraszam do wysłuchania.

Zobacz bio autora.

Inaczej o priorytetach

YouTube video

Inaczej o celach

YouTube video

Jaką rolę odgrywają funkcje kognitywne?

YouTube video

 

Funkcje kognitywne inaczej nazywane są funkcjami poznawczymi. Obejmują pamięć, uwagę, mowę, postrzeganie oraz inne, bardziej złożone procesy (np. wykonywanie obliczeń, myślenie abstrakcyjne, formułowanie sądów). Inaczej mówiąc, są to takie procesy umysłowe, które umożliwiają odbieranie, analizowanie, gromadzenie, opracowywanie, przetwarzanie oraz pozyskiwanie informacji otrzymanych od bodźców zewnętrznych.

Dlaczego warto interesować się naukami kognitywnymi?

YouTube video

 

Kognitywistyka jest interdyscyplinarną dziedziną nauki zajmującą się badaniem procesów umysłowo-poznawczych, takich jak percepcja, świadomość, pamięć, rozumienie, wnioskowanie, zdolności językowe, rozwiązywanie problemów, rodzaje inteligencji, procesy komunikacyjne. Próba zrozumienia umysłu to najbardziej interdyscyplinarne i trudne przedsięwzięcie, jakie można sobie wyobrazić. Wydaje mi się że jest to największe wyzwanie przed którym obecnie stoi nauka i że jest to najbardziej fascynująca, w pewnym sensie być może już ostatnia, intelektualna przygoda ludzkości.

Wstęp do kursu wideo pt. Rozwiń swój potencjał i przejmij kontrole nad swoim życiem.

YouTube video

 

Ten kurs wideo jest dostępny w serwisie Udemy. Jest nieodpłatny. Celem tego kursu jest to abyś potrafił określić swój potencjał, czyli posiadany zasób możliwości, mocy i zdolności twórczych. Uwolnienie twojego potencjału może być blokowane przez fałszywe przekonania, brak wiary w siebie i kompleksy. Tematy poruszane w tym kursie pomogą Ci w odkryciu i usunięciu tych blokad poprzez konsekwentne działanie zmierzające do wytyczenia kierunku zmian. Podstawą będzie zdefiniowanie indywidualnego pojęcia szczęścia, dostrzeżenie własnych możliwości, poznanie siebie, wzmocnienie poczucia własnej wartości oraz określenie wartości nadrzędnych istotnych dla wyboru dróg prowadzących do osiągnięcia życiowej satysfakcji. Podczas wykładów będziemy zadawać pytania i szukać odpowiedzi w sobie. Kurs składa się z pięciu wykładów, które kolejno dotyczą: szczęścia, naszych możliwości i świadomego korzystania z nich, poznania siebie i przeanalizowania swojej osobowości, poczucia własnej wartości, a także systemu wartości, którym się kierujemy.

Kurs sprawi, że:

• Uzyskasz wiedzę o tym, co daje głęboką satysfakcję, jak możesz stać się kreatywny, wytrwały, odważny i entuzjastyczny.

• Skupisz się na wzmocnieniu najważniejszego czynnika odpowiedzialnego za uruchomienie własnego potencjału – wiary w siebie.

• Poznasz procesy kształtujące osobowość ukierunkowaną na bycie skutecznym.

• Dowiesz się, jak wzmocnić kluczowy czynnik uruchamiający własny potencjał – poczucie własnej wartości

Inaczej o szczęściu. Wykład nr.1

YouTube video

 

Pierwszy wykład kursu wideo pt. Rozwiń swój potencjał i przejmij kontrolę nad swoim życiem. W dzisiejszych czasach, czasach rewolucji cyfrowej i postępu technologicznego, żyjemy coraz wygodniej, przyjemniej, intensywniej i dłużej. Gromadzimy coraz więcej przedmiotów, które nasze życie czynią łatwiejszym i prostszym. Czy jednak jesteśmy dzięki temu szczęśliwsi? Proponuję w tym wykładzie zupełnie inne podejście do kwestii szczęścia, które wiąże z uczciwością rozumianą jako zgodność czynów z wyznawanymi wartościami, nieustannym samorozwojem, akceptacją, tworzeniem pozytywnych więzi i altruizmem.

Co potrafi człowiek? Wykład nr. 2

YouTube video

 

Kurs wideo pt. Rozwiń swój potencjał i przejmij kontrole nad swoim życiem . Jak to się dzieje, że jedni ludzie osiągają szczęście i spełnienie, podczas gdy drudzy cały czas bezskutecznie poszukują sensu w życiu? Wbrew pozorom to nie jakiś wrodzony talent jest najważniejszy w odniesieniu sukcesu, lecz znalezienie w sobie wewnętrznej siły, odpowiedniej motywacji i wystarczającej wytrwałości. W tym wykładzie podkreślam jak istotne dla poprawy naszego życia jest to, byśmy potrafili rozpoznać własne predyspozycje oraz byśmy zrozumieli, że nasze możliwości są niemal nieograniczone. Odwołując się do inspirujących przykładów osiągnięć ludzkiego rozumu i ciała, wskazuje też, jak rozwijać nasz potencjał oraz jak wyznaczać życiowe cele i skutecznie dążyć do ich realizacji.

Inaczej o Poznawaniu siebie. Wykład nr. 3

YouTube video

 

Kurs wideo pt. Rozwiń swój potencjał i przejmij kontrole nad swoim życiem . Jedni ludzie osiągają w życiu sukces, a inni nie. Z pewnością nie jest to tylko kwestia szczęścia. Nie jest to też wynik samej ciężkiej pracy. Dużą rolę odgrywa umiejętność właściwego wykorzystania swoich predyspozycji, talentów i zainteresowań. Aby tę umiejętność posiąść, najpierw należy dobrze poznać samego siebie. Czy wiesz, kim jesteś i jaki jesteś? Czy znasz swoje silne i słabe strony? Czy wiesz, jaki rodzaj inteligencji jest u Ciebie najlepiej rozwinięty? Czy masz świadomość, w jakim stopniu Twoje postępowanie zależy od dobrych i złych nawyków? W tym wykładzie omawiam metody przydatne w diagnozowaniu własnej osobowości. To istotne ogniwo w łańcuchu czynności zmierzających do budzenia drzemiącego w każdym z nas potencjału.

Poczucie własnej wartości. Wykład nr. 4

YouTube video

Wartości nadrzędne. Wykład nr. 5

YouTube video

Wstęp do kursu - Jak rozwinąć kluczowe cechy osobowości

YouTube video

Wykład nr. 1 - Wiara w siebie

YouTube video

wykład nr. 2 - Jak rozwinąć odwagę

YouTube video

Wykład nr. 3 - Jak rozwinąć wytrwałość

YouTube video

Wykład nr. 4 - Rozwiń w sobie bycie wnikliwym

YouTube video

Wykład nr. 5 - Rozwiń w sobie entuzjazm

YouTube video

wykład nr. 6 - Rozwiń w sobie myślenie realistyczne

YouTube video