Andrzej Moszczyński

Andrzej Moszczyński jest autorem książek z dziedziny rozwoju kompetencji kognitywnych.

Szczególnie koncentruje się na badaniu zasobów mentalnych oraz percepcji.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę z zakresu psychologii osobowości oraz psychologii pozytywnej.

Kompetencje dotyczące strategii biznesowych zdobywa przy udziale takich organizacji jak Harvard Business Review, Ernst & Young, Gallup Institute czy PwC.

AM wystąpił dotychczas na setkach seminariów, konferencji czy kongresów, w wielu wypadkach będących wydarzeniami o charakterze charytatywnym i społecznym.

W latach dziewięćdziesiątych był prezesem ogólnopolskiej spółki działającej w branży reklamowej, a w latach 2005-2015 kierował spółką inwestycyjną.

W latach 2009-2018 był akcjonariuszem strategicznym oraz przewodniczącym rady nadzorczej fabryki urządzeń okrętowych Expom SA.

W roku 2014 uruchomił w Stanach Zjednoczonych spółkę Andrew Moszczynski Institute która zajmuje się wydawaniem książek i kursów których jest autorem.

Bio rozszerzone

 

Andrzej Moszczyński od 30 lat aktywnie zajmuje się działalnością biznesową. Jego główną kompetencją jest tworzenie skutecznych strategii dla konkretnych obszarów biznesu.

W latach 90. zdobywał doświadczenie w branży reklamowej – był prezesem i założycielem dwóch spółek z o.o. Zatrudniał w nich ponad 40 osób. Spółki te były liderami w swoich branżach, głównie w reklamie zewnętrznej – tranzytowej (reklamy na tramwajach, autobusach i samochodach). W 2001 r. przejęciem pakietów kontrolnych w tych spółkach zainteresowały się dwie firmy: amerykańska spółka giełdowa działająca w ponad 30 krajach, skupiająca się na reklamie radiowej i reklamie zewnętrznej oraz największy w Europie fundusz inwestycyjny. W 2003 r. Andrzej Moszczyński sprzedał udziały w tych spółkach inwestorom strategicznym.

W latach 2005-2015 był prezesem i założycielem spółki, która zajmowała się kompleksową komercjalizacją liderów rynku deweloperskiego (firma w sumie sprzedała ponad 1000 mieszkań oraz 350 apartamentów hotelowych w systemie condo).

W latach 2009-2018 był akcjonariuszem strategicznym oraz przewodniczącym rady nadzorczej fabryki urządzeń okrętowych Expom SA. Spółka ta zasięgiem działania obejmuje cały świat, dostarczając urządzenia (w tym dźwigi i żurawie) dla branży morskiej. W 2018 r. sprzedał pakiet swoich akcji inwestorowi branżowemu.

Andrzej Moszczyński zdobywał wiedzę z dziedziny budowania wartości firm oraz tworzenia skutecznych strategii przy udziale następujących instytucji: Ernst & Young, Gallup Institute, PricewaterhauseCoopers (PwC) oraz Harward Business Review. Jego kompetencje można przyrównać do pracy stroiciela instrumentu.

Podobnie jak stroiciel Andrzej udoskonala różne procesy – szczególnie te, które dotyczą relacji z innymi ludźmi. Wierzy, że ludzie posiadają mechanizm psychologiczny, który można symbolicznie przyrównać do mentalnego żyroskopu oraz mentalnego noktowizora. Rola Andrzeja polega na naprawieniu bądź wprowadzeniu w ruch tych „urządzeń”.

Żyroskop jest urządzeniem, które niezależnie od komplikacji pokazuje określony kierunek. Tego typu urządzenie wykorzystywane jest na statkach i w samolotach. Andrzej Moszczyński jest przekonany, że rozwijanie koncentracji i wyobraźni prowadzi do włączenia naszego mentalnego żyroskopu. Dzięki temu możemy między innymi znajdować skuteczne rozwiązania skomplikowanych wyzwań.

Noktowizor to wyjątkowe urządzenie, które umożliwia widzenie w ciemności. Jest wykorzystywane przez wojsko, służby wywiadowcze czy myśliwych. Życie Andrzeja ukierunkowane jest na badanie tematu źródeł wewnętrznej motywacji – siły skłaniającej do działania, do przejawiania inicjatywy, do podejmowania wyzwań, do wchodzenia w obszary zupełnie nieznane. Andrzej ma przekonanie, że rozwijanie poczucia własnej wartości prowadzi do włączenia naszego mentalnego noktowizora. Bez optymalnego poczucia własnej wartości życie jest ciężarem.

W swojej pracy Andrzej Moszczyński koncentruje się na procesach podnoszących jakość następujących obszarów: właściwe interpretowanie zdarzeń, wyciąganie wniosków z analizy porażek oraz sukcesów, formułowanie właściwych pytań, a także korzystanie z wyobraźni w taki sposób, aby przewidywać swoją przyszłość, co łączy się bezpośrednio z umiejętnością strategicznego myślenia. Umiejętności te pomagają rozumieć mechanizmy wywierania wpływu przez inne osoby i umożliwiają niepoddawanie się wszechobecnej indoktrynacji. Kiedy mentalny noktowizor działa poprawnie, przekazuje w odpowiednim czasie sygnały ostrzegające, że ktoś posługuje się manipulacją, aby osiągnąć swoje cele.

Andrzej Moszczyński posiada również doświadczenie jako prelegent, co związane jest z jego zaangażowaniem w działania społeczne. W ostatnich 30 latach był zapraszany do udziału w różnych szkoleniach i seminariach, zgromadzeniach czy kongresach – w sumie jako mówca wystąpił ponad 700 razy. Jego przemówienia i wykłady znane są z inspirujących przykładów i zachęcających pytań, które mobilizują słuchaczy do działania.

 

Kariera

 • 1993–2003

  W latach 1993–2003 był prezesem zarządu oraz posiadaczem większości udziałów w spółce ARM Transit Advertising z branży reklamowej (w 2003 roku sprzedał inwestorowi branżowemu pakiet swoich udziałów).

 • 2005-2012

  Od 2005 do 2012 Andrzej Moszczyński był doradcą strategicznym dla spółek z branż hotelowej i deweloperskiej. Zajmował się budowaniem wartości niematerialnych i prawnych w spółkach, które przechodziły proces restrukturyzacji (uczestniczył w pozyskiwaniu inwestorów finansowych oraz branżowych).

 • 2008-2014

  W latach 2008–2014 był członkiem zarządu oraz udziałowcem w spółce Warmia Investment, która wybudowała obiekt biurowo, handlowo, apartamentowo-hotelowy „Centaurus”w centrum Olsztyna.

  Gazeta Wyborcza artykuł

  www.centaurus-olsztyn.pl

   

 • 2009-2018

  W latach 2009–2018 był akcjonariuszem strategicznym oraz przewodniczącym rady nadzorczej fabryki urządzeń okrętowych Expom S.A. Spółka dostarcza urządzenia, w tym dźwigi i żurawie dla branży morskiej na całym świecie. W 2018 roku sprzedał pakiet swoich akcji inwestorowi branżowemu.

 • 2012-2016

  Od 2012 do 2016 był członkiem zarządu oraz większościowym udziałowcem w spółce Capital Investors Polska. Spółka obsługiwała deweloperów w zakresie sprzedaży mieszkań, apartamentów i lokali usługowych (sprzedała w sumie ponad 1000 mieszkań oraz 350 apartamentów hotelowych w systemie condo).

 • 2014-obecnie

  Od 2014 roku jest prezesem zarządu i większościowym udziałowcem w spółce szkoleniowo-wydawniczej Andrew Moszczynski Institute (spółka ma swoją siedzibę w USA w stanie Delaware).

 • 2016-2020

  Od 2016 do 2020 był członkiem zarządu oraz większościowym udziałowcem w spółce PII Polska, która zajmowała się produkcją filmów edukacyjnych oraz kursów audio. W produkcjach wzięli udział znani polscy aktorzy i lektorzy tj. Danuta Stenka, Jerzy Stuhr, Olgierd Łukaszewicz, Grażyna Wolszczak, Adam Ferency, Krystyna Czubówna oraz Piotr Borowiec.

  Zobacz rekomendacje aktorów i lektorów

 • 2020-obecnie

  Od 2020 roku jest prezesem zarządu i większościowym udziałowcem w spółce Andrew Moszczynski Group. Działa ona w branży wydawniczej oraz w komercjalizacji ekskluzywnych nieruchomości.