Andrzej Moszczyński

Andrzej Moszczyński to polski autor książek o strategiach biznesowych i rozwoju osobistym. Andrzej Moszczyński nieustannie poszerza swoją wiedzę z zakresu psychologii osobowości oraz psychologii pozytywnej.
Kompetencje dotyczące strategii biznesowych zdobywa przy udziale takich organizacji jak Harvard Business Review, Ernst & Young, Gallup Institute czy PwC. Andrzej Moszczyński wystąpił dotychczas na setkach seminariów, konferencji czy kongresów, w wielu wypadkach będących wydarzeniami o charakterze charytatywnym i społecznym. Od ponad trzydziestu lat jest także przedsiębiorcą. W latach 90. był prezesem ogólnopolskiej spółki działającej w branży reklamowej, a latach 2005-2015 kierował spółką inwestycyjną.
W latach 2009-2018 był akcjonariuszem strategicznym oraz przewodniczącym rady nadzorczej fabryki urządzeń okrętowych Expom SA. W roku 2014 uruchomił w Stanach Zjednoczonych spółkę Andrew Moszczynski Institute która zajmuje się wydawaniem książek których jest autorem.

Bio rozszerzone

 

Andrzej Moszczyński od 30 lat aktywnie zajmuje się działalnością biznesową. Jego główną kompetencją jest tworzenie skutecznych strategii dla konkretnych obszarów biznesu.

W latach 90. zdobywał doświadczenie w branży reklamowej – był prezesem i założycielem dwóch spółek z o.o. Zatrudniał w nich ponad 40 osób. Spółki te były liderami w swoich branżach, głównie w reklamie zewnętrznej – tranzytowej (reklamy na tramwajach, autobusach i samochodach). W 2001 r. przejęciem pakietów kontrolnych w tych spółkach zainteresowały się dwie firmy: amerykańska spółka giełdowa działająca w ponad 30 krajach, skupiająca się na reklamie radiowej i reklamie zewnętrznej oraz największy w Europie fundusz inwestycyjny. W 2003 r. Andrzej Moszczyński sprzedał udziały w tych spółkach inwestorom strategicznym.

W latach 2005-2015 był prezesem i założycielem spółki, która zajmowała się kompleksową komercjalizacją liderów rynku deweloperskiego (firma w sumie sprzedała ponad 1000 mieszkań oraz 350 apartamentów hotelowych w systemie condo).

W latach 2009-2018 był akcjonariuszem strategicznym oraz przewodniczącym rady nadzorczej fabryki urządzeń okrętowych Expom SA. Spółka ta zasięgiem działania obejmuje cały świat, dostarczając urządzenia (w tym dźwigi i żurawie) dla branży morskiej. W 2018 r. sprzedał pakiet swoich akcji inwestorowi branżowemu.

Andrzej Moszczyński zdobywał wiedzę z dziedziny budowania wartości firm oraz tworzenia skutecznych strategii przy udziale następujących instytucji: Ernst & Young, Gallup Institute, PricewaterhauseCoopers (PwC) oraz Harward Business Review. Jego kompetencje można przyrównać do pracy stroiciela instrumentu.

Podobnie jak stroiciel Andrzej udoskonala różne procesy – szczególnie te, które dotyczą relacji z innymi ludźmi. Wierzy, że ludzie posiadają mechanizm psychologiczny, który można symbolicznie przyrównać do mentalnego żyroskopu oraz mentalnego noktowizora. Rola Andrzeja polega na naprawieniu bądź wprowadzeniu w ruch tych „urządzeń”.

Żyroskop jest urządzeniem, które niezależnie od komplikacji pokazuje określony kierunek. Tego typu urządzenie wykorzystywane jest na statkach i w samolotach. Andrzej Moszczyński jest przekonany, że rozwijanie koncentracji i wyobraźni prowadzi do włączenia naszego mentalnego żyroskopu. Dzięki temu możemy między innymi znajdować skuteczne rozwiązania skomplikowanych wyzwań.

Noktowizor to wyjątkowe urządzenie, które umożliwia widzenie w ciemności. Jest wykorzystywane przez wojsko, służby wywiadowcze czy myśliwych. Życie Andrzeja ukierunkowane jest na badanie tematu źródeł wewnętrznej motywacji – siły skłaniającej do działania, do przejawiania inicjatywy, do podejmowania wyzwań, do wchodzenia w obszary zupełnie nieznane. Andrzej ma przekonanie, że rozwijanie poczucia własnej wartości prowadzi do włączenia naszego mentalnego noktowizora. Bez optymalnego poczucia własnej wartości życie jest ciężarem.

W swojej pracy Andrzej Moszczyński koncentruje się na procesach podnoszących jakość następujących obszarów: właściwe interpretowanie zdarzeń, wyciąganie wniosków z analizy porażek oraz sukcesów, formułowanie właściwych pytań, a także korzystanie z wyobraźni w taki sposób, aby przewidywać swoją przyszłość, co łączy się bezpośrednio z umiejętnością strategicznego myślenia. Umiejętności te pomagają rozumieć mechanizmy wywierania wpływu przez inne osoby i umożliwiają niepoddawanie się wszechobecnej indoktrynacji. Kiedy mentalny noktowizor działa poprawnie, przekazuje w odpowiednim czasie sygnały ostrzegające, że ktoś posługuje się manipulacją, aby osiągnąć swoje cele.

Andrzej Moszczyński posiada również doświadczenie jako prelegent, co związane jest z jego zaangażowaniem w działania społeczne. W ostatnich 30 latach był zapraszany do udziału w różnych szkoleniach i seminariach, zgromadzeniach czy kongresach – w sumie jako mówca wystąpił ponad 700 razy. Jego przemówienia i wykłady znane są z inspirujących przykładów i zachęcających pytań, które mobilizują słuchaczy do działania.

 

Kariera

 • 1993–2003

  W latach 1993–2003 był prezesem zarządu oraz posiadaczem większości udziałów w spółce ARM Transit Advertising z branży reklamowej (w 2003 roku sprzedał inwestorowi branżowemu pakiet swoich udziałów).

 • 2005-2012

  Od 2005 do 2012 Andrzej Moszczyński był doradcą strategicznym dla spółek z branż hotelowej i deweloperskiej. Zajmował się budowaniem wartości niematerialnych i prawnych w spółkach, które przechodziły proces restrukturyzacji (uczestniczył w pozyskiwaniu inwestorów finansowych oraz branżowych).

 • 2008-2014

  W latach 2008–2014 był członkiem zarządu oraz udziałowcem w spółce Warmia Investment, która wybudowała obiekt biurowo, handlowo, apartamentowo-hotelowy „Centaurus”w centrum Olsztyna.

  Gazeta Wyborcza artykuł

  www.centaurus-olsztyn.pl

   

 • 2009-2018

  W latach 2009–2018 był akcjonariuszem strategicznym oraz przewodniczącym rady nadzorczej fabryki urządzeń okrętowych Expom S.A. Spółka dostarcza urządzenia, w tym dźwigi i żurawie dla branży morskiej na całym świecie. W 2018 roku sprzedał pakiet swoich akcji inwestorowi branżowemu.

 • 2012-2016

  Od 2012 do 2016 był członkiem zarządu oraz większościowym udziałowcem w spółce Capital Investors Polska. Spółka obsługiwała deweloperów w zakresie sprzedaży mieszkań, apartamentów i lokali usługowych (sprzedała w sumie ponad 1000 mieszkań oraz 350 apartamentów hotelowych w systemie condo).

 • 2014-obecnie

  Od 2014 roku jest prezesem zarządu i większościowym udziałowcem w spółce szkoleniowo-wydawniczej Andrew Moszczynski Institute (spółka ma swoją siedzibę w USA w stanie Delaware).

 • 2016-2020

  Od 2016 do 2020 był członkiem zarządu oraz większościowym udziałowcem w spółce PII Polska, która zajmowała się produkcją filmów edukacyjnych oraz kursów audio. W produkcjach wzięli udział znani polscy aktorzy i lektorzy tj. Danuta Stenka, Jerzy Stuhr, Olgierd Łukaszewicz, Grażyna Wolszczak, Adam Ferency, Krystyna Czubówna oraz Piotr Borowiec.

  Zobacz rekomendacje aktorów i lektorów

 • 2020-obecnie

  Od 2020 roku jest prezesem zarządu i większościowym udziałowcem w spółce Andrew Moszczynski Group. Działa ona w branży wydawniczej oraz w komercjalizacji ekskluzywnych nieruchomości.